بلاگ

مرینیت گوشت

باید های مرینیت

 

1.در مرینیت کردن حتما از روغن ها استفاده کنید، به دلیل اینکه روغن به جذب عطر و طعم ،طعم دهنده ها در گوشت کمک میکند.

2.مواد را برای مرینیت شدن حتما در یخچال بگذارید چرا که در دمای محیط آشپزخانه احتمال رشد باکتری ها وجود دارد و باعث مسمومیت غذایی میشود.

3. بهترین زمان برای ماندن در خصوص گوشت قرمز با توجه به قسمت های مختلف گوشت و انواع دام زمان مرینیت از 2 ساعت شروعمیشود و تا 24 ساعت برای بعضی قسمت ها است. فقط توجه فرمایید این زمان برای بهترین زمان استفاده است.

 

4.برای میزان درست کردن مایع مرینیت نسبت به حجم گوشت فرمول دقیقی وجود ندارد اما چیزی که در حین کار به دست اوردم در ازای هر کیلو گرم گوشت 100 تا 150 گرم از مایع مرینیت نیاز است(این مورد تقریبی است)

 

نباید های مرینیت 

 

1.استفاده زیاد از نمک باعث میشود گوشت شما آب زیادی را از دست بدهد و در نتیجه ی نهایی ،گوشت خشکی داشته باشیم. پس در استفاده از میزان نمک مراقب باشید و از آنجا که نمک یک تقویت کننده طعم است می توان انرا در حین پخت نیز اضافه کرد.

2.استفاده چند باره از مواد مرینیت ممنوع است. هر مایع مرینیت برای یکبار استفاده مناسب است زیرا به علت وجود باکتری در گوشت احتمال مسمومیت وجود دارد

3.استفاده از ظروف غیر استاندارد فلزی در مرینیت کردن ممنوع است چون واکنش مواد مرینیت با ظرف فلزی وجود دارد و علاوه بر تغییر در طعم و مزه امکان مسمومیت نیز دور از ذهن نیست.

4.محصولات دریایی را بیش از حد مرینیت نکنید زیرا زمان مرینیت محصولات دریایی 30 دقیقه میباشد. محصولات دریایی نیاز به مرینیت زیادی ندارند چون گوشت انواع محصولات دریایی نرم بوده و با مرینیت زیاد گوشت کیفیت خودش را از دست میدهد و سفت میشود.

5.تا حد امکان گوشت های مرینیت شده را فریز نکنید زیرا تماس طولانی مدت گوشت مرینیت از طرفی و تشکیل بلورهای یخ در گوشت موجب از بین رفتن بافت گوشت و بی کیفیت شدن آن میشود و به علت ایجاد حفره های ایجاد شده توسط بلور های یخ ،گوشت در هنگام پخت آب زیادی را از دست میدهد و گوشت خشک و بی کیفیتی حاصل میشود.

6.گوشت را در برش های بزرگ استفاده نکنید زیرا مایع مرینیت تقریبا تا 1 سانتیمتر از سطح گوشت نفوذ میکند و اگر ضخامت گوشت زیاد باشد سطح گوشت بافت نرم تری را نسبت به عمق گوشت پیدا میکند و در هنگام پخت شما را دچار مشکل میکند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.